Olyan cuki, hogy belehalok!!!
Használatát így ajánlja
Kovács Regina bőrápolási tanácsadó
A "Mi kell a bőrnek" vállalkozás tulajdonosa
Célirányos segítség a bőrápolásban: https://mikellabornek.hu/
- Szerintem jobb, ha benedvesíted a korongot.
- A smink és a szennyeződések eltávolításához ilyenkor is szükséged lesz arctejre, géles lemosóra, vagy sminklemosóra, de a vattakorongot helyettesítheted ezzel a pamutkoronggal. A géles lemosókat pedig kényelmesebb is egy nedves pamutkoronggal lemosni, mint folyó vízzel.
- Tapasztalatom szerint a maszkokat is jobb ezzel a nedves pamutkoronggal letörölni/lemosni, mint vattakoronggal, vagy folyó vízzel.
- A korong textil oldalát használhatod akár a tonikokhoz is. Bár a tonikokat célszerűbb a tenyeredbe csepegtetni és onnan felvinni a bőrre, hogy egy csepp se vesszen kárba, de ha neked ez nem kényelmes, akkor a korong pamutvászon oldalát tudod erre a célra használni.
- Esténként 1-2 darab elegendő ahhoz, hogy könnyedén lemoshasd a sminked, megtisztíthasd az arcod.
- Használat után érdemes a párnákat átöblíteni vízzel.
- A tüllzsákban tárolhatod tisztán, vagy gyűjtheted addig, amíg a mosásba kerülnek.
- Azonnal ki is tudod mosni szappanos vízzel, így hamar megszáradnak és újra használhatóak. Én inkább ezt javaslom.
- A makacs szennyeződések, foltok eltávolításához használhatsz marhaepés szappant, mosószappant vagy folttisztító sót is.
- Mosógépben 40-60 fokon moshatóak, de ebben az esetben a varráson túllógó anyagrészek enyhén szálazhatnak.
- Megfelelő mosás mellett 3-5, vagy akár több évig is használhatóak!
Az eldobható vattakorongok környezetbarát, újrahasználható, mosható alternatívái ezek a cica pofi alakú textilpárnák. Környezetbarát megoldás is, hisz általa nem keletkezik felesleges szemét a háztartásban! Tisztítása is egyszerű. Egészséges, mert nem tartalmaz káros kemikáliákat mint az eldobható változat.
Miért használj mosható arctisztító párnákat?
-tudod miből készült
-bőrbarát, puha pamut anyagból varrom őket
-moshatóak, nem termelsz szemetet
-hulladékcsökkentésre alkalmas termékem
-kevesebbe kerül, mintha állandóan vattakorongokat vennél
Mekkora?
Cica arctisztító párna: 10 cm az átmérője.
Miből készült?
Párna felépítése: 1 réteg 100% pamutvászon, 1 réteg 100% pamutfrottír.
Az anyagok avatottak (nem fog összemenni nálad mosás közben). A korongok apró, varrás során keletkezett anyagdarabokból készülnek nálam. Én így csökkentem a varrási hulladékom, de ezen belül igyekszem mindig úgy szabni az anyagokat, hogy a minta szép legyen a terméken, tehát még így is nagy odafigyeléssel készülnek.
Hogyan használjam?
A frottír oldalát a maszkok és arcradírok használatához ajánlom, a textil oldalát pedig a tonikokhoz és sminklemosáshoz. Esténként 3-4 darab is elegendő ahhoz, hogy könnyedén lemoshasd a sminked, megtisztíthasd az arcod . Használat után érdemes a párnákat azonnal elmosni szappanos vízzel, így hamar megszáradnak és újra használhatóak.
A makacs szennyeződések, foltok eltávolításához használhatsz marhaepés szappant, mosószappant vagy folttisztító sót is. Mosógépben 40-60 fokon moshatóak.
Megfelelő mosás mellett 3-5 vagy több évig is használhatóak!
A terméket szorgos magyar kezek készítették, nem kínai gépek! Magyar kézműves terméket vásárolsz, ezért kisebb méretbeli eltérések előfordulhatnak, ez néhány milliméter lehet. A szabás közben a képen látható mintázat minden termékre máshogy kerül rá, igyekszem a fő mintát teljes egészében láthatóan hagyni.
A felhasznált 100% pamut anyagok rendelkeznek Öko-Tex Standard 100 minőségi tanúsítvánnyal. Ez annyit jelent, hogy a textília több száz vizsgálaton átesett. Ezen szűrik ki, hogy tartalmaz e egészségkárosító anyagokat. Tehát az általam felhasznált anyagok garantáltan biztonságosak és alapvetően semmilyen bőrtípusra nem jelentenek egészségügyi kockázatot!
A termékeim használatával te is tudod csökkenteni a háztartásod által termelt szemét mennyiségét. A hangsúly a csökkentésen van. Miért is fontos ez? Az Eurostat városi hulladék statisztikájából az derül ki, hogy Magyarországon közel 400kg/fő/év szemét termelődik. Tehát egy négy fős család átlagban 1,2 tonna szemetet termel évente! Magyarországon közel 10 millióan lakunk, szóval aki nem jó matekból, abban is felmerülhet a kérdés, hogy mi történik ennyi szeméttel? Hát elönt minket…
Az egyszer használatos termékek (főleg, amelyek ráadásul darabonként csomagolva is vannak) a szemétbe kerülnek pár perc, vagy csak pár másodperc használat után. Én olyan termékeket készítek, amelyek alternatívát kínálnak az egyszer használatos dolgokra. Egyszerűen kiválthatók például a zöldségesnél a nejlonzacsik, a pékségben a zacskók, az uzsonna csomagolására használt alufólia vagy műanyagfólia, a vattakorong, és a női tisztasági és intim betétek.
A hulladékmentes életvitel nem extrém sport. Te is egyszerűen csökkenteni tudod az általad termelt szemét mennyiségét. Csökkentsd az egyszer használatos termékek számát háztartásodban, és alkalmazz többször használható textilből készült, mosható termékeket.