A forma és méret megalkotását, saját jó fél éves termékteszt előzte meg. Főleg a kényelem és nedvszívóképesség szempontjából teszteltük, mire megalkottam az igaziakat.
Környezetbarát megoldás is, hisz általa nem keletkezik felesleges szemét a háztartásban!
Tisztítása is egyszerű, saját mosószer receptemet szívesen megosztom veled! Egészséges, mert nem tartalmaz káros kemikáliákat mint az eldobható változat.
Miért használj mosható inkontinencia betétet?
-biztonságos, hiszen a betét teljes felülete alatt, még a szárnyaknál is nedvességzáró anyag van
-pénzt tudsz vele megtakarítani
-környezetbarát, hulladékmentes
-tökéletes az érzékeny bőrhöz, nem leszel allergiás, kiütéses sem
-kényelmes
Mekkora?
Inkontinencia betét:
30 cm hosszú, szárnyaknál 22 cm széles, összepatentolva 8,5 cm széles.
Dupla sor patenttal lehet rögzíteni, hogy biztosan a helyén maradon.
2 réteg silvadur zorb, 2 réteg bambuszfrottír nedvszívóval + TPU nedvességzáróval.
6 mm vastag.
A magja nagy nedvszívó képességű, kb. 10-szer több folyadékot képes magába szívni, mint egy minden háztartásban megtalálható ugyanekkora mérető frottír törülköző.
Mikor használjam?
Inkontinencia esetén ajánlott, a súlyosság fokától függően cserélve.
Hogyan használjam?
A betétek folyadékelvezető barázdás varrott oldala néz test felé. Ajándék dupla sor patenttal van felszerelve, hogy biztosan minden fehérneműdben kényelmesen használni tudd.
Miből készült?
Betét felépítése: 1 réteg 100%pamutvászon, 2 réteg silvadur zorb, 2 réteg bambuszfrottír, 1 réteg TPU/ vízhatlan anyag, 1 réteg 100% pamutvászon.
A betétek mindkét oldala puha, kényelmes és bőrbarát pamut. Az anyagok avatottak (nem fog összemenni nálad mosás közben), mosógépben 40 fokon moshatóak. Szárítógépbe nem ajánlott tenni, a TPU és műanyag patent miatt. Vasalni sem szabad. A mosása azért macerásabb a magába szívott folyadék miatt, de töményebb ecetes oldattal megoldható. Végső esetben a forró, na-perkarbonátos mosás is szóba jöhet.
Megfelelő mosás mellett 3-5 vagy több évig is használhatóak!
A termék fekete vagy fehér patentozással készül.
A terméket szorgos magyar kezek készítették, nem kínai gépek! Magyar kézműves terméket vásárolsz, ezért kisebb méretbeli eltérések előfordulhatnak, ez néhány milliméter lehet. A szabás közben a képen látható mintázat minden termékre máshogy kerül rá, igyekszem a fő mintát teljes egészében láthatóan hagyni.
Silvadur Zorb:
A zorb anyag a legnagyobb nedvszívású anyag amit jelenleg kapni lehet. Ennek megfelelően belőle készül a legvékonyabb betét. (A gyártó szerint 4-5 x több nedvességet felszív mint a pamut.) Az ára, ami kb 4-szerese a pamut frottír anyag árának, így ezek a betétek lényegesen drágábbak a pamut nedvszívóval készült társuknál. Száradási ideje a pamutéhoz viszonyítva lényegesen rövidebb. Az ezüstionos zorb antibakteriális és gombaellenes hatású is. Semmilyen toxikus kemikália nincs benne. Fertőtlenítést nem igényel. Gyorsan és nagy mennyiségben képes a nedvességet magába szívni (20x gyorsabban mint a kender vagy a pamut). Két réteg Zorb nedvszívó képessége olyan mértékű, mint 8 réteg normál Flanel vagy 4-5 réteg pamut frottír.
Bambuszfrottír anyag leírása:
Magas minőségű, különleges, hihetetlenül puha anyag. A pamut anyagnál kb. 3-4 szer több nedvességet képes felszívni, és ára is kb. ennyivel magasabb. Kerüljük a mosószerek túladagolását, mert a hurkok között lerakódik és bőrirritációt okozhat. Mosható 60 fokon általános mosószerekkel. Ecetre nem kényes. Nátrium Perkarbonáttal fehéríthető. Szárítógépben közepes hőfokon szárítható, de nagyon magas nedvszívó képessége miatt rendkívül energiaigényes a szárítógépes szárítása. Maximális nedvszívó hatását 5-6 mosás után éri el. Ezekből az anyagokból készült betétek ára magasabb, hisz ezek az anyagok beszerzési ára a pamut anyagénak többszöröse
TPU (thermoplastic polyurethane) nedvességzáró anyag leírása:
A TPU gyakorlatilag nagyon hasonló, mint a PUL, csak a gyártási folyamatban van különbség. Előállítását környezetbarátabbnak mondják, mivel nem vegyi oldószereket használnak közben, hanem hőkötést. Ebből kifolyólag a TPU kevesebb vegyszerrel érintkezik a gyártási folyamat közben, mint a PUL. Tapintásra a TPU puhább, mint a PUL és rugalmasabb is. Zöldebb megoldás, mivel gyorsabban lebomlik (4-5 év). Magas hőmérsékletre érzékenyebb. Rendelkezik Öko-Tex 100 minősítéssel.
A felhasznált 100% pamut anyagok rendelkeznek Öko-Tex Standard 100 minőségi tanúsítvánnyal. Ez annyit jelent, hogy a textília több száz vizsgálaton átesett. Ezen szűrik ki, hogy tartalmaz e egészségkárosító anyagokat. Tehát az általam felhasznált anyagok garantáltan biztonságosak és alapvetően semmilyen bőrtípusra nem jelentenek egészségügyi kockázatot!
A termékeim használatával te is tudod csökkenteni a háztartásod által termelt szemét mennyiségét. A hangsúly a csökkentésen van. Miért is fontos ez? Az Eurostat városi hulladék statisztikájából az derül ki, hogy Magyarországon közel 400kg/fő/év szemét termelődik. Tehát egy négy fős család átlagban 1,2 tonna szemetet termel évente! Magyarországon közel 10 millióan lakunk, szóval aki nem jó matekból, abban is felmerülhet a kérdés, hogy mi történik ennyi szeméttel? Hát elönt minket…
Az egyszer használatos termékek (főleg, amelyek ráadásul darabonként csomagolva is vannak) a szemétbe kerülnek pár perc, vagy csak pár másodperc használat után. Én olyan termékeket készítek, amelyek alternatívát kínálnak az egyszer használatos dolgokra. Egyszerűen kiválthatók például a zöldségesnél a nejlonzacsik, a pékségben a zacskók, az uzsonna csomagolására használt alufólia vagy műanyagfólia, a vattakorong, és a női tisztasági és intim betétek.
A hulladékmentes életvitel nem extrém sport. Te is egyszerűen csökkenteni tudod az általad termelt szemét mennyiségét. Csökkentsd az egyszer használatos termékek számát háztartásodban, és alkalmazz többször használható textilből készült, mosható termékeket.
Leírás