Teteje rugós szorítóval légmentesen összehúzható. A közepes zsákba teljesen zárt állapotban belefér: kb. 5 zsemle, vagy fél kg kenyér.
Mekkora?
Kenyeres zsák közepes:
33cm széles x 38cm magas
Egyszerű tisztán tartani?
Ki kell fordítani és nedves ruhával könnyedén le lehet törölni.
Miből készült?
1 réteg 100% pamutvászon, 1 réteg TPU nedvességzáró, zsinór, rugós szorító.
Az anyagok avatottak (nem fog összemenni nálad mosás közben), mosógépben 40 fokon moshatóak. Szárítógépbe nem ajánlott tenni, a TPU nedvességzáró miatt vasalni sem szabad.
Megfelelő mosás mellett 3-5 vagy több évig is használhatóak!
A terméket szorgos magyar kezek készítették, nem kínai gépek! Magyar kézműves terméket vásárolsz, ezért kisebb méretbeli eltérések előfordulhatnak, ez néhány milliméter lehet. A szabás közben a képen látható mintázat minden termékre máshogy kerül rá, igyekszem a fő mintát teljes egészében láthatóan hagyni.
TPU (thermoplastic polyurethane) nedvességzáró anyag leírása:
A TPU gyakorlatilag nagyon hasonló, mint a PUL, csak a gyártási folyamatban van különbség. Előállítását környezetbarátabbnak mondják, mivel nem vegyi oldószereket használnak közben, hanem hőkötést. Ebből kifolyólag a TPU kevesebb vegyszerrel érintkezik a gyártási folyamat közben, mint a PUL. Tapintásra a TPU puhább, mint a PUL és rugalmasabb is. Zöldebb megoldás, mivel gyorsabban lebomlik (4-5 év). Magas hőmérsékletre érzékenyebb. Rendelkezik Öko-Tex 100 minősítéssel.
A felhasznált 100% pamut anyagok rendelkeznek Öko-Tex Standard 100 minőségi tanúsítvánnyal. Ez annyit jelent, hogy a textília több száz vizsgálaton átesett. Ezen szűrik ki, hogy tartalmaz e egészségkárosító anyagokat. Tehát az általam felhasznált anyagok garantáltan biztonságosak és alapvetően semmilyen bőrtípusra nem jelentenek egészségügyi kockázatot!
A termékeim használatával te is tudod csökkenteni a háztartásod által termelt szemét mennyiségét. A hangsúly a csökkentésen van. Miért is fontos ez? Az Eurostat városi hulladék statisztikájából az derül ki, hogy Magyarországon közel 400kg/fő/év szemét termelődik. Tehát egy négy fős család átlagban 1,2 tonna szemetet termel évente! Magyarországon közel 10 millióan lakunk, szóval aki nem jó matekból, abban is felmerülhet a kérdés, hogy mi történik ennyi szeméttel? Hát elönt minket…
Az egyszer használatos termékek (főleg, amelyek ráadásul darabonként csomagolva is vannak) a szemétbe kerülnek pár perc, vagy csak pár másodperc használat után. Én olyan termékeket készítek, amelyek alternatívát kínálnak az egyszer használatos dolgokra. Egyszerűen kiválthatók például a zöldségesnél a nejlonzacsik, a pékségben a zacskók, az uzsonna csomagolására használt alufólia vagy műanyagfólia, a vattakorong, és a női tisztasági és intim betétek.
A hulladékmentes életvitel nem extrém sport. Te is egyszerűen csökkenteni tudod az általad termelt szemét mennyiségét. Csökkentsd az egyszer használatos termékek számát háztartásodban, és alkalmazz többször használható textilből készült, mosható termékeket.